Стежте @FederalUkraine

Статті та публікації : Що таке конфедералізмогляд статті на форумі

Конфедералізм

Конфедералізм є, насамперед, мережею адміністративних рад, члени яких обираються міськими та сільськими громадами, чи громадами міських районів, на прямих демократичних виборах. Члени цих конфедеральних рад мають чіткий мандат, можуть бути відкликані та є відповідальними перед громадою, яка їх обирає для того, щоб вони запроваджували, координували та адміністрували рішення цієї громади. Це означає, що функція цих адміністративних чи конфедеральних рад є чисто виконавчою, а ніяк не законодавчою. Іншими словами, ці конфедеральні ради виконують функцію урядів своїх громад.

Законодавчу функцію тут виконує вся громада. Громада може, для прикладу, зібратись десь у сільському клубі чи в якісь хаті в себе на хуторі, порадитись та приймити якесь рішення. Після цього, конфедеральна чи адміністративна рада береться за виконання цього рішення.

Позиція конфедераліста передбачає чітке розмежування між прийманням рішень та їх виконанням. Приймання рішень є виключно правом або цілих громад або асамблей цих громад, в залежності від розміру громади.
Як вже зазначалось, виконання рішень цих громад є відповідальністю конфедеральних рад. Ці конфедеральні ради є засобами сполучення хуторів, сіл, містечок чи окремих районів міст у так звані конфедеральні мережі.

Таким чином, конфедералізм, забезпечує рух владних повноважень від самої долини, аж до гори, а не навпаки, як це має місце в централізованих країнах. З потоком владних повноважень з долини до гори, поступово також і послаблюються повноваження федеральних рад вищих рівнів, від місцевих до територіальних і потім від територіальних до загально національних.
Іншими словами, чим вищий федеральний рівень, тим менший його вплив на ту чи іншу громаду.

Критичним елементом для реалізації конфедералізму є взаємна залежність громад, яка базується на спільному використанні ресурсів, спільному виробництві товарів та послуг, та спільному виробленні загальної політики.

Якщо одна громада не розраховує на іншу чи інші громади для забезпечення матеріальних потреб та реалізації спільних політичних цілей, тоді можна покласти під сумнів перспективу розвитку кожної громади та відтак всієї конфедерації.

Таким чином, конфедералізм стає способом увічнення взаємозалежності, як між самими громадами, так і між цілими територіями. І робиться це у демократичний спосіб, тобто без здачі інтересів чи утиску місцевих громад. Враховуючи те, що певний рівень самозабезпечення має бути приємним для кожної громади чи території, конфедералізм, з одного боку стає способом уникнення місцевого зубожіння, а з іншого боку стає марнотратним національним та глобальним поділом робочої сили.

Конфедералізм, як принцип соціальної організації, досягає піку свого розвитку тільки тоді, коли також конфедералізується й економіка. Тобто коли місцеві ферми, фабрики та інші організації кладуться під контроль місцевих громад. Іншими словами, коли місцева громада контролює власні економічні ресурси, задіюючи при потребі, інші громади, з якими вона взаємопов'язана через конфедеральну мережу.

Зі всього вище сказаного можна зробити висновок, що конфедерація є, так би мовити "ансамблем" децентралізації, локалізму, самозабезпеченості та взаємозалежності громад. Окрім цього, конфедерація, по своїй природі, містить в собі виховання особливої людської свідомості. Ця свідомість виховується на ґрунті заохочення до активної участі в широкому спектрі діяльності громади. Природа конфедералізму заохочує до активного життя в громаді тому, що громадяни постійно відчувають безпосередні результати своєї активності. Це також сприяє вихованню відповідальності громадян за життя своєї громади. На противагу конфедерації, централізоване середовище, через свою природу, виховує в людській свідомості пасивність до суспільної активності.


автор: Віктор Лисак

джерела: Марей Букчин: Meaning of ConfederalismБудь ласка, якщо маєте бажання написати статтю для цього сайту на тему децентралізації, самоврядування чи федералізму в Україні, пишіть на
зворотній зв'язок

         вголос    ”Новини    buknews.com.ua    buknews.com.ua    Рівненські новини    новини донеччини    новини луганська    новини луганська    новини луганська    новини сумщини    новини чернігівщини    новини полтавщини    новини херсонщини    миколаївська облрада    парламент криму    новини черкащини    новини київщини    новини одещини