Федеральна Україна : Мирне розв'язання конфліктів
Стежте @FederalUkraine

Статті та публікації : Мирне розв'язання конфліктівця тема на форумі


Мирне розв'язання суперечок

( Томас Фляйнер )Федералізм плекає міжнародне співробітництво

В довготривалій перспективі "Європейська хата" можлива тільки, як демократична федеральна система. Демократія може розвиватись тільки в плюралістичному суспільстві, в котрому політичні, економічні та соціальні сили розгалужуються та установчо розподіляються по різних культурних, лінгвістичних та релігійних громадах. Тільки за таких умов громадяни можуть ефективно брати участь в процесі приймання рішень.

Концепція федеральної держави спочиває на усвідомленні національного суверенітету, котре робить можливим розподіл суверенітету між різними рівнями урядування. Федералізм є державною структурою, котра не кладе під сумнів своє власне існування чи власну цілісність, коли довіряє частину власного суверенітету як своїм внутрішнім суб'єктам, так і наднаціональним структурам чи організаціям.

Внутрішня структура федерацій набагато гнучкіша, ніж структура унітарних держав. Ця структура, не тільки дозволяє, але й сприяє міжнародній та міжрегіональній співпраці. Федеральні держави також дуже часто володіють особливими зовнішніми силами, і відтак здатні ефективно утворювати та плекати регіональну та міжнаціональну співпрацю.


Внутрішні конфлікти

У випадку виникнення внутрідержавного конфлікту, федеральні держави у своєму арсеналі володіють різноманітними процедурами та рішеннями для розв'язання суперечок. До цього арсеналу належить і здатність адаптувати свою власну структуру до певної суперечки. Федеральні держави здатні, для прикладу, засновувати нові федеральні одиниці (суб'єкти) і таким чином відновлювати федеральний баланс (напр. кантон Юра у Швейцарії). Федерації також здатні підвищувати рівень автономії своїх федеральних одиниць шляхом посилення децентралізації чи навіть забезпечити певним суб'єктам асиметричну автономію для того, щоб нейтралізувати певний конфлікт. У федеральній державі така динаміка можлива тому, що там вже існує децентралізована структура і все, що потрібно зробити, це адаптувати цю структуру до нової ситуації. Федеральні одиниці також здатні відтворювати свої власні політичні структури тому, що вони вже мають власну оригінальну легітимність по відношенню до центральної влади. Конституції федеральних одиниць також можуть забезпечити розподіл повноважень між трьома гілками урядування на піднаціональному рівні.

Якщо певна суперечка не може бути вирішена демократично, федерації мають змогу пошуку компромісу через перемовини. Традиція та політична культура федеральних систем особливо добре пасують до перемовин, котрі ведуть до компромісних рішень тому, що компроміс є суттєвою особливістю федералізму. Компроміс легітимізується через федеральну структуру держави, котра вже сама по собі є результатом компромісу.

Федерація базується, як на принципі самовизначення своїх людей, так і на принципі самовизначення людей своїх федеральних одиниць. Чітке політичне прагнення федеральної одиниці чи її людей, мають шануватись і відтак братись до уваги, якщо це прагнення виражається через справедливу та демократичну процедуру. Федеральні держави не задовольняються забезпеченням мінімального рівня захисту прав людини своїм меншинам. Ці держави також уможливлюють меншини самоорганізовуватись у власні територіальні одиниці, щоб брати участь у законотворчому процесі на федеральному рівні та щоб підтримувати та розвивати свою власну культурну ідентичність. Таким чином, люди, які належать до меншин, не тільки захищені індивідуальними правами, але й також своєю колективною автономією.


переклад: Віктор Лисак

23.12.2013

джерело: Thomas Fleiner - "Allgemeine Staatslehre: Über die konstitutionelle Demokratie in einer multikulturellen globalisierten WeltБудь ласка, якщо маєте бажання написати статтю для цього сайту на тему децентралізації, самоврядування чи федералізму в Україні, пишіть на
зворотній зв'язок

         вголос    ”Новини    buknews.com.ua    buknews.com.ua    Рівненські новини    новини донеччини    новини луганська    новини луганська    новини луганська    новини сумщини    новини чернігівщини    новини полтавщини    новини херсонщини    миколаївська облрада    парламент криму    новини черкащини    новини київщини    новини одещини