Федеральна Україна : Зростання адміністративної ефективності
Стежте @FederalUkraine

Статті та публікації : Зростання адміністративної ефективностіця тема на форумі


Зростання адміністративної ефективності

( Томас Фляйнер )Паралелізм влади та відповідальність
Поточні структури державних адміністративних установ переросли у загрозливий комплекс кульгавих, непрозорих, неефективних, затверділих та анонімних організацій. Така безособова адміністративна структура впевнено демонструє централістичні тенденції. Центральна бюрократія не готова до того, щоб інформувати саму себе про реальні потреби та проблеми децентралізованих суб'єктів та їх людей. Ті, хто утримує владу у центральній бюрократії, за звичай не несуть відповідної відповідальності, відяк рішення що приймаються бюрократами мають вплив на тих осіб, перед яким вони не несуть прямої відповідальні та перед якими вони не звітують. Часто центральна бюрократія не відчуває на собі наслідків своїх недоречних та непрактичних рішень. Натомість ці наслідки відчувають на собі суб'єкти урядування нижчих рівнів.

Безперебійний потік інформації
Федеральні та децентралізовані системи забезпечують набагато гладкіший потік інформації на рівні місцевих децентралізованих одиниць. Місцеві органи перебувають ближче до людей. Якщо громадяни місцевих громад приймають рішення про вибори, доходи та видатки своєї місцевої влади, то вони мають прямий вплив на поведінку цієї влади. Таким чином місцева влада має змогу приймати проінформовані рішення та одночасно перебувати у прямій відповідальності перед своїми людьми. Проблеми будуть визнаватись та вирішуватись набагато швидше. Влада, яка обирається місцевою громадою та відповідальна місцевим радами чи місцевим парламентам буде змушена швидко та ефективно реагувати на вимоги та скарги своїх виборців. В межах своєї автономії, у них не буде необхідності брати до уваги інтереси інших територій. Вони радше виноситимуть рішення на основі інтересів своєї місцевої громади. З цих причин місцеві органи влади є більш чутливими до потреб місцевої громади та здатні ефективно приймати рішення, які, через близькість влади до людей, будуть швидко схвалені місцевим населенням.

Змагання
Коли певні децентралізовані одиниці чи суб'єкти федерації мають також і фінансову автономію, це дає їм змогу збирати доходи, необхідні для фінансування власного розвитку з урахуванням власних інтересів, змагання між різноманітними суб'єктами федерації створить додаткові стимули розвитку. Такі стимули підвищують ефективність та заощадливість федеральних одиниць. Проте, тут варто сказати, що таке змагання матиме позитивний вплив на цілу країну, якщо воно доповнюватиметься солідарністю між суб'єктами федерації, котрі є невід'ємні для всієї федеральної держави.

Творчість
Федеральні урядові системи працюють набагато ефективніше та впевненіше ніж централізовані унітарні держави. З тієї причини, що рішення будуть базуватись на загальній згоді та будуть мати широку підтримку громадян та з тієї причини, що федералізм забезпечує соціальний та етнічний спокій, федеральні держави не мають потреби витрачати зайву енергію на важкий процес запровадження рішень. Федеральні держави набагато гнучкіші бо рішення на нижчому рівні урядування можуть прийматись самостійно. Такі держави є також набагато інноваційнішими бо завжди набагато легше експериментувати на території меншого масштабу. Одні території самоврядування можуть перебирати інноваційний досвід своїх сусідніх територій, якщо він там виявиться успішним або ж можуть адаптувати їх певну модель розвитку до своїх особливих умов. А якщо певний експеримент виявиться безуспішним, то шкода від нього буде набагато меншою, ніж коли цей експеримент провадився б у масштабах цілої країни, де було б необхідно мобілізувати величезні бюрократичні ресурси для знешкодження наслідків експерименту.

Глобалізація
Перед обличчям зростаючої міжнародної небезпеки та обмежених можливостей, які доступні державам для знешкодження негативних наслідків глобалізації, потреба людей відступити у безпечне та ідентичне середовище своєї батьківщини, постійно зростає. Тому, дуже можливо, що держави приймуть за необхідність запровадження авторитарних систем урядування для того, щоб стримати соціальні неспокої, спричинені глобалізацією. Після терактів дев'ятого вересня, держави вже запровадили доволі суттєві обмеження щодо своїх громадян з метою боротьби з тероризмом. У федеральних країнах децентралізовані структури можуть, до певної міри, завадити розвиткові авторитарних систем, дякуючи саме вертикальному розмежуванню повноважень та великої відповідальності влади на місцях і з цієї ж причини можуть сприяти внутрішньому мирові та гармонії.


переклад: Віктор Лисак

23.12.2013

джерело: Thomas Fleiner - "Allgemeine Staatslehre: Über die konstitutionelle Demokratie in einer multikulturellen globalisierten Welt
>!-- //////////////////////////////////////////// -->

Будь ласка, якщо маєте бажання написати статтю для цього сайту на тему децентралізації, самоврядування чи федералізму в Україні, пишіть на
зворотній зв'язок

         вголос    ”Новини    buknews.com.ua    buknews.com.ua    Рівненські новини    новини донеччини    новини луганська    новини луганська    новини луганська    новини сумщини    новини чернігівщини    новини полтавщини    новини херсонщини    миколаївська облрада    парламент криму    новини черкащини    новини київщини    новини одещини