Коліушко пропонує ще більший централізм

Розмови про поточний стан місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, а також огляди подій на цю тему.

Коліушко пропонує ще більший централізм

Повідомлення Віктор Лисак » Суб лютого 07, 2015 3:56 pm

Пан Коліушко пропонує ще більшу централізацію України не тільки через знищення (об'єднання) теперішніх громад, але й також через знищення (об'єднання) теперішніх районів.

У Швецарії є територіальні одиниці, котрі називають кантонами. Розмір типового кантону Швейцарії приблизно відповідає розмірові типового району України. Проте, все скільки часу існує та квітне Швейцарія, нікому там і до голови не приходить їх об'єднувати. Радше навпаки, при значному збільшені населення кантону його розчленовують і роблять з нього кілька менших (як у випадку з нещодавнім утворенням кантону Юра). Чому? - Бо швейцарці за довгу історію свого існування дуже добре зрозуміли, що збільшення розміру кантону веде до знизення його ефективності.
Проте, п. Коліушко та його однодумці такими речами навіть і не цікавляться.

Заява п. Коліушко викликає питання: "Чому вони хочуть об'єднати громади та райони?".
Якщо розумієш математику, то відповідь дуже проста: Аби більше набивати власні кишені через зменшення видатків з київського (центрального) корита".
Якщо ж детальніше, то на утримування органів кожної громади та кожного району з корита держави потрібно видавати гроші. Якщо ви з 10 громад зробите 1 то ви десь у 7 разів зменшите видатки з корита. Це означає, що, ті хто біля корита, зможуть набагато більше з нього поцупити. У випадку з районами ситуація така ж сама.
Віктор Лисак
 
Повідомлень: 35
З нами від: Суб серпня 23, 2014 6:42 pm

Повернутись до Федералізм в Україні

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Жодного зареєстрованого користувача і 1 гість

cron