Німецький парламент(Бундестаґ)
Стежте @FederalUkraine
Світовий Федералізм : Німеччина форумІсторія Німецького Федералізму

Структура влади

Федеральна Рада
( Bundesrat )


Федеральні Збори
( Bundestag )


Розмежування повноважень

Теоретичні аспекти німецького федералізму

Особливі риси німецького федералізму

Міжурядова співпраця

Система оподаткування

Федеральні Збори

Федеральні Збори Німеччини, також відомі, як Бундестаґ, є нижньою палатою Німецького Парламенту. Члени Федеральних Зборів обираються громадянами Німеччини, вік яких вісімнадцять років і більше. Головними функціями Федеральних Зборів є законотворчий процес та контроль за роботою Федерального Уряду. Члени Федеральних Зборів також займаються федеральним бюджетом та розташуванням федеральних військових частин (Bundeswehr) за межами Німеччини.
Також, важливою функцією Федеральних Зборів є обрання Федерального Канцлера Німеччини.


Законотворчий процесУ ФРН, законотворчий процес є завданням Парламенту. Німецькі Федеральні Збори є найважливішим органом в законотворчому процесі. Бундестаґ приймає рішення щодо всіх законів, які підпадають у сферу Німецької Федерації і які також потребують участі Федеральної Ради (Бундесрату).

Як члени, так і парламентські групи Федеральних Зборів мають право вносити нові або переглянуті законопроекти. Право внесення на розгляд також мають Федеральна Рада та Федеральний Уряд.

З тієї причини, що в Німецькій федеральній системі, зéмлі (регіони) утримують за собою доволі значні повноваження, затвердження законодавства також у великій мірі залежить від Федеральної Ради. Це означає, що всі законодавчі акти подаються на голосування Федеральній Раді, яка, в залежності від типу запропонованого законодавства, має право його відхилити.


Вибори Федерального Канцлера

Одним з головних завдань Федеральних Зборів є обрання Федерального Канцлера Німеччини. Кандидатуру на посаду Федерального Канцлера вносить Федеральний Президент. Після внесення, відбувається таємне голосування без будь-яких попередніх дискусій. Для того, щоб Федерального Канцлера було обрано, необхідно, щоб за нього чи за неї проголосували абсолютна більшість членів Федеральних Зборів. Після обрання, Федеральний Канцлер присягається перед членами Бундестаґу, після чого він чи вона може пропонувати міністрів.

Федеральні Збори є єдиним органом, який здатен виражати недовіру Федеральному Канцлерові і голосувати за його чи її відставку. У випадку вираження недовіри до поточного Федерального Канцлера, Бундестаґ має одночасно обрати нового Федерального Канцлера і надіслати прохання до Федерального Президента про усунення з посади поточного і затвердження на посаду наступного Федерального Канцлера. Федеральний Президент не має права відхилити це прохання.


Вибори Федерального Президента

Федеральна Конвенція є найбільшою парламентською конвенцією у ФРН. Її єдиною функцією є обрання Федерального Президента.
Конвенція, за звичай, збирається кожні п'ять років, за винятком коли обрання президента відбувається достроково. Місце та час зібрання Федеральної Конвенції встановлюється Президентом Буднестаґу. Він також відповідає за організацію Федеральної Конвенції. Згідно федеральної конституції (Основного Закону) Німеччини, Федеральна Конвенція мусить зібратись за тридцять днів до закінчення терміну повноважень Федерального Президента.

Федеральна Конвенція складається зі всіх членів Бундестаґу та рівної їм кількості членів, обраних земельними парламентами. Кількість делегатів від кожного земельного парламенту залежить від кількості населення тієї чи іншої землі.

Федеральним Президентом може бути обраний громадянин Німеччини, якому більше сорок років і який має право бути обраним. Для того, щоб бути обраним, кандидат мусить набрати абсолютну більшість голосів Федеральної Конвенції. Якщо жодний з кандидатів не набирає абсолютної більшості в першому та другому турах, тоді в третьому турі для обрання достатня відносна більшість голосів.


Федеральний бюджет

Німецький Бундестаґ має остаточне право щодо Федерального бюджету. Бундестаґ має право визначати та приймати бюджет і також відстежувати та перевіряти виконання бюджету Федеральним Урядом.


автор: Віктор Лисак

джерела:

bundestag.de
31. 3.2013

Будь ласка, якщо маєте бажання написати статтю для цього сайту на тему децентралізації, самоврядування чи федералізму в Україні, пишіть на
зворотній зв'язок

         вголос    ”Новини    buknews.com.ua    buknews.com.ua    Рівненські новини    новини донеччини    новини луганська    новини луганська    новини луганська    новини сумщини    новини чернігівщини    новини полтавщини    новини херсонщини    миколаївська облрада    парламент криму    новини черкащини    новини київщини    новини одещини